Ogłoszenia Duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU 05.12.2021

1.Po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic. Taca przeznaczona na WSD. O godz. 9.30 katecheza dla bierzmowanych i ich rodziców, zmiana tajemnic oraz mikołajki dla róży młodzieżowej.

2.Zapraszam na roraty. Dzieci niech przynoszą lampiony.

3.We wtorek roraty o godz. 7.00.

4.W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 16.00 i 18.00. W tym dniu zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle związana jest tzw. „Godzina Łaski”. O tej szczególnej godzinie objawiająca się Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Na prywatną modlitwę nasz kościół będzie otwarty w godz. od 12.00 do 13.00. Różaniec przed Mszą prowadzi róża św. Jadwigi Śląskiej. Na Mszy św. poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

5.W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie osób zaangażowanych w liturgię konsekracji kościoła (Honorowa Straż, LSO, lektorzy).

6.Jest nowy numer „Wspólnoty” i są inne czasopisma.

7.U Pana Organisty w zakrystii można nabyć opłatki. Są jeszcze świece i kalendarze misyjne.

8.Przez dwie najbliższe niedziele będzie można u ministrantów nabyć sianko na stół wigilijny. Ofiary przy tej okazji składane będą z przeznaczeniem dla nich jako „ofiary kolędowe”.

9.Limit wiernych w kościołach został zmniejszony do wykorzystania 50% miejsc ale do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.

10.Dziękuję rodzinom za dyżur w kościele i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o dyżur proszę rodziny: Szczepanek, Koszyk, Lis, Lis.