Kolęduje Tobie moje serce

W święto Trzech Króli po Mszy o godzinie 11.00, w parafii pw. Świętej Rodziny w Ropczycach-Czekaj odbyły się tradycyjne i  wzruszające  Jasełka, w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 3.  Kolędowanie rozpoczęły dzieci z klasy 0. Do występu przygotowała przedszkolaków pani Maria Kosydar. Dzieci z dużą radością zaśpiewały znane nam kolędy.

Następnie zaprezentowali się uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych pod opieką pani Teresy Dzik. Młodzi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a także śpiewali kolędy i piosenki świąteczne. O oprawę muzyczną zadbali nauczyciele, pani Jadwiga Stysiał i pan Arkadiusz Zygmunt, a także grające na skrzypcach i klarnecie Joanna i Karolina Dzik.

Wierni zgromadzeni w kościele mogli znów przenieść się do Betlejem i przeżyć historię Marii i Józefa, którzy nie mogli znaleźć schronienia dla Dzieciątka Jezus. Uczniowie wcielili się w postacie, które brały udział w tym ważnym wydarzeniu. Pojawiły się anioły, wśród nich Archanioł Gabriel zwiastujący dobrą nowinę, pastuszkowie oddający pokłon Świętej Rodzinie, Trzej Królowie niosący dary, a także diabły i król Herod. Sceny ukazane podczas Jasełek nawiązały również do sytuacji i ludzi żyjących współcześnie. Dzięki temu zwróciliśmy uwagę na częsty brak ludzkiej wrażliwości, współczucia czy też miłości do drugiej osoby. Przedstawienie ukazało ważne przesłanie mówiące o tym, aby na swojej drodze życiowej dostrzegać potrzebującego człowieka.

Przedstawione  jasełka dały dzieciom możliwość zaprezentowania swoich zdolności, a także uczestnictwa w jakże ważnej dla nas tradycji.

                                                                                                                                  Natalia Groń