Rok św. JózefaRok św. Józefa (08.12.2020 – 08.12.2021)
Odpust można zyskać za:

 
1.Przez co najmniej 30 minut rozważać Modlitwę Pańską lub wziąć udział w jednym pełnym dniu skupienia, zawierającym rozważanie o Świętym Józefie.
albo za:
2.Na wzór Świętego Józefa spełnić uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy.
albo za:
3.Odmówić różaniec święty w rodzinie lub pomiędzy narzeczonymi.
albo za:
4.Codziennie powierzać swoją działalność opiece Świętego Józefa, a także wzywać Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna.
albo za:
5.Odmówić Litanię do Świętego Józefa lub też jakąś inną modlitwę do Świętego Józefa, przypisaną jako własna w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.
albo za:
6.Odmówić dowolną, prawnie zatwierdzoną modlitwa lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego.
albo za:
7.Daru odpustu zupełnego w sposób szczególny dostępują osoby w podeszłym wieku, chorzy, umierający i wszyscy ci, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć Świętego Józefa, Pocieszyciela Chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.
 
Warunki odpustu:
a) Wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
b) Sakramentalna spowiedź
c) Komunia Święta
d) Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.